Sacensības

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz ralliju “Cēsis”!

Sapulcinot dalībniekus un autosporta fanus no visas Latvijas, Cēsis atkal kļūs par rallija pilsētu, lai jau 5. augusta vakarā, pilsētas vienības laukumā, dotu startu vienam no gaidītākajiem autosporta notikumiem šovasar. Ikviens, kas apmeklējis ralliju “Cēsis” pirms četrpadsmit gadiem un agrāk, zina, ka šī nedēļas nogale būs aizraujoša!

Foto: Jānis Asaris

Latvijas rallija čempionāts atgriežas Cēsīs!

Pēc četrpadsmit gadu pārtraukuma, 5. un 6. augustā, Cēsu novada ceļus pieskandinās motoru rūkoņa, lai atgrieztos viens no leģendārākajiem sporta pasākumiem – rallijs “Cēsis”! Šis posms priecēs gan cēsiniekus, gan pilsētas viesus, kā arī atmodinās nostaļģijas pilnas izjūtas rallija entuziastos. 

Kas jāzina rallija Sarma 2022 skatītājiem?

Gulbenes novadu 12. februārī pēc divu gadu pārtraukuma atkal pārņems starptautiska ziemas rallija gaisotne. Rallijam pieteikušās deviņdesmit ekipāžas ar sportistiem no vienpadsmit tuvākām un tālākām valstīm. Paredzams, ka cīņa par uzvaru rallijā Sarma 2022 būs ļoti sīva un principiāla. Lai arī rallija pieteikumu saraksts ir ļoti starptautisks, arī Latvijas rallija faniem būs par ko turēt īkšķus, jo rallija Sarma 2022 starta sarakstā ir atrodamas tādas Latvijas autosporta zvaigznes kā Mārtiņš Sesks, Edijs Bergmanis, Jānis Vorobjovs, Ralfs Sirmacis, Ivo Ķilpis, Matīss Mežaks un citi! Tomēr skatītājiem ir īpaša vērība jāpievērš epidemioloģiskajām prasībām un tās ir jāievēro, lai gan pasargātu savu un līdzcilvēku veselību, gan parūpētos par to, lai uzticēšanās rallija skatītāju godaprātam un veselajam saprātam, neizrādītos kļūda.

Rallijs Sarma 2022 atklāj ātrumposmus un dalībnieku starta numurus

Kļuvis zināms, ka rallijā Sarma 2022, kas notiks 12. februārī, ar pirmo starta numuru startēs pieckārtējais Somijas čempions Tēmu Asunmā ar stūrmani Ville Mannisenmāki un Škoda Fabia Rally2 evo rallija automašīnu. Titulētajai somu ekipāžai par uzvaru rallijā būs jācīnās ar ātrākajām Baltijas un Krievijas ekipāžām. Vienlaikus ar starta sarakstu rallija organizatori ir atklājuši šī gada rallijam sagatavotos ātrumposmus un publicējuši ātrumposmu aprakstus.

Rallijam Sarma 2022 jau pieteicies spilgts dalībnieku sastāvs

Dalībnieku pieteikšanās tradicionālajam ziemas rallijam Sarma 2022, kas notiks 12. februārī Gulbenes novadā, vēl nav beigusies, bet jau šobrīd dalībnieku skaits tuvojas 90 ekipāžām, un sarakstā iespējams atrast daudz spilgtu ierakstu. Tas liecina, ka cīņa par uzvaru rallijā Sarma 2022 būs sīva un interesanta. Lai arī pagaidām ir pieteikta tikai viena WRC klases automašīna – Mini John Cooper Works WRC – jaudīgo un ātro automašīnu skaits ir ievērojams. Sarakstā jau ir atrodamas vienpadsmit Rally2 vai R5 klases automašīnas, kas ir jauns rallija Sarma rekords, kuru skaitu papildina vēl divas Proto un divas Rally3, kā arī viena Rally2-Kit klases automašīna.

Tiek atcelts 5. februārī plānotais Millers Motorsport Ziemas Kauss!

Ja sākotnēji 16.janvārī plānotās sacensības nevarēja notikt nepiemērotu laikapstākļu dēļ, tad uz šo datumu ir nepietiekams dalībnieku skaits, lai aizvadītu sacensības. Lai pasākums notiktu ir nepieciešamas vismaz 60 ekipāžas, tādēļ pieņēmām lēmumu šogad posmu atcelt un censties 1+1 formāta pasākumu izveidot nākamajā ziemas sezonā. Paldies visiem dalībniekiem, kas bija gatavi braukt, bet šogad nāksies šo posmu izlaist.

Tradicionālais ziemas rallijs Sarma atgriežas rallija apritē

Janvāra sākumā tika pieņemts lēmums 12. februārī organizēt tradicionālo, starptautisko ziemas ralliju Sarma, kas nepiemērotu laikapstākļu un pandēmijas dēļ nenotika divus gadus. Šogad viens no lielākajiem Gulbenes novada sporta pasākumiem pulcēs vietējos un ārvalstu sportistus, kuri cīnīsies par Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu punktiem, kā arī Latvijas Historic rallija un Latvijas rallijsprinta kausa ieskaites punktiem. Diemžēl, šobrīd ir pieņemts lēmums ralliju rīkot bez skatītāju līdzdalības.

Millers Motorsport Ziemas Kauss pārcelts uz 5. februāri!

16.janvārī plānotais “Millers Motorsport ziemas kauss” tiek pārcelts uz 5.februāri, nepiemērotu laikapstākļu dēļ. Laika prognoze nedēļas nogalei paredz stipru atkusni un sacensības nebūtu iespējams aizvadīt. Reģistrācija 5.februāra sacensībām sāksies jau 14.janvārī.

16. janvārī Līvos – “Millers Motorsport Ziemas Kauss 2022”

Sacensības notiks 1+1 formātā, ar diviem ātrumposmiem (2.7 un 2.9 km garumā), katru no kuriem dalībnieki veiks trīs reizes. Sporta klasēs atļauts izmantot arī rallijam paredzētas riepas, lai veiksmīgi sagatavotos februārī gaidāmajam rallijam “Sarma”.

Laipni lūdzam rallijs.eu!

Šī vietne ir radīta lai apkopotu informāciju par aktualitātēm Latvijas rallijā, rallijsprintā un vēsturiskajā rallijā! Te atradīsiet sacensību nolikumus, varēsiet sekot līdzi nacionālā līmeņa sacensību rezultātiem, gada kopvērtējumam un citiem jaunumiem!