“Rallijsprints Latvija” noslēgs rallijsprinta sezonu Latvijā

Šā gada 30. oktobrī Rīgā, Biķernieku kompleksās sporta bāzes teritorijā norisināsies Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Rallijsprinta 2022. gada kausa izcīņas sezonas noslēdzošais posms “Rallijsprints Latvija”. Rallijsprinta sacensību dalībniekiem šogad plānoti tikai asfalta seguma “dopi” ar īsām grunts sekcijām – trīs unikāli ātrumposmi, kas katrs būs jāveic divas reizes, tiks sarīkoti pēc “rāvējslēdzēja principa”, bet noslēdzošais Power Stage plānots “ar vairākiem apļiem” – tādējādi “Rallijsprints Latvija” dalībniekiem kopumā būs jāveic septiņi ātrumposmi ar sportisko distanci 61,75 km garumā.

Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Rallijsprinta kausa izcīņas noslēdzošajā posmā paredzētas trīs ieskaites klases. “RK8” ieskaite paredzēta dalībniekiem, kuri startēs ar LAF un Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) tehniskajiem noteikumiem atbilstošām automašīnām, kuru motora darba tilpums nepārsniedz 4000 cm3. “RK9” ieskaite paredzēta dalībniekiem, kuri izmantos LAF vai LAF Klasikas kausa (aizmugures piedziņas auto gadījumā) tehniskajiem noteikumiem atbilstošas vientilta automašīnas ar motora darba tilpumu līdz 3000 cm3. Tikmēr “Absolūtā ieskaite” paredzēta dalībniekiem, kuru rīcībā būs FIA un LAF tehniskajiem noteikumiem atbilstošas starptautiskās un nacionālās rallija automašīnas, kas aprīkotas ar asfalta segumam paredzētām riepām.

“Rallijsprints Latvija” sacensību dalībniekiem norādām, ka pieteikt dalību iespējams interneta vietnē https://rallijs.eu/, un pieteikumu pieņemšana turpināsies līdz š.g. 21. oktobra plkst. 18.00.

Paredzams, ka cīņa par uzvaru LAF Rallijsprinta 2022. gada kausa izcīņas kopvērtējumā norisināsies līdz pat rallijsprinta pēdējā ātrumposma finišam, jo nedz “RK8”, nedz “RK9” ieskaitē neviena no ekipāžām nav nodrošinājusi sev absolūtu pārsvaru – tā Vigo Rubeņa ekipāžai šobrīd ir 11 punktu pārsvars “RK8” ieskaites kopvērtējumā, bet “RK9” ieskaitē izveidojusies līderu divvadība – Arņa Alkšņa un Agra Upīša ekipāžām līdz šim notikušo posmu laikā iekrājot pa 62 punktiem. Jāmin, ka “RK9” ieskaitē nekur tālu nav arī tuvākie sekotāji – Tomas Martens (61 punkts) un Andris Vovers (60 punkti). Atgādināsim, ka par uzvaru “Rallijsprints Latvija” ekipāža saņems 30 kopvērtējuma punktus, bet par ātrākā rezultāta uzrādīšanu SS7 www.buy-solutions.com Power Stage – iespējams iegūt vēl 5 punktus.

LAF Rallijsprinta 2022. gada kausa izcīņas kopvērtējums pieejams https://laf.lv/

Plašāka informācija par “Rallijsprints Latvija” atrodama interneta vietnē https://www.rallijs.eu/ un kausa izcīņas sociālo tīklu kontos Facebook /rallijs.eu un Instagram @rallijs.eu, kā arī “Rallijsprints Latvija” sociālo tīklu kontā Facebook /RallijsprintsLatvija.

“Rallijsprints Latvija” norisi atbalsta “Green Motors Škoda”, “Sports Racing Technologies”, “Biķernieku trase”, “www.buy-solutions.com”, “Blast.lv”, “Red Bull” un “Hydroscand”. 2022. gada LAF Rallijsprinta kausa izcīņas sezonas noslēdzošo ceturto posmu “Rallijsprints Latvija” rīko “Rally Latvia” sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju.

“Rallijsprints Latvija” 2022 norises grafiks:
SS1 10.40 7,77 km Sports Racing Technologies 1
SS2 10.52 7,77 km Sports Racing Technologies 2
Servisa parks (Biķernieku trase)
SS3 11.42 7,77 km Biķernieku Trase 1
SS4 11.54 7,77 km Biķernieku Trase 2
Servisa parks (Biķernieku trase)
SS5 12.57 8,00 km Green Motors – Škoda 1
SS6 13.08 8,00 km Green Motors – Škoda 2
Servisa parks (Biķernieku trase)
SS7 13.58 14,67 km www.buy-solutions.com – Power Stage

LAF Rallijsprinta 2022. gada kausa izcīņas sezonas kalendārs:
1. posms 12. februāris Rally Sarma
2. posms 6. augusts Rally Cēsis
3. posms 18. septembris Rallijsprints Vecpils
4. posms 30. oktobris Rallijsprints Latvija

###

Plašāka informācija: Jānis Unbedahts, RA EVENTS, +371 26557801, janis@raevents.lv