Minirallijs Gulbis 2022 – Mārcis Dzenis / Kārlis Roziņš

Titulbilde: RallyEmotions

Teksts: Mārcis Dzenis, ekipāžas pilots

Pagājušajā sestdienā izmantojām iespēju atklāt vasaras ralliju sezonu, piedaloties minirallijā Gulbis 2022. Kopējā distance ātrumposmos te ir 25 kilometri, tāpēc tas ir labs veids kā aprast ar auto un sacensību formātu pirms lekšanas iekšā rallijsprintā un rallijā. 

Sacensībās startējām ar BMW kas atbilst rallijsprinta klasikas kausa noteikumiem (vairāk info par auto atradīsi intervijā ŠEIT). Minirallijā sporta automašīnas tiek dalītas divās klasēs, atkarībā no piedziņas, mēs tad attiecīgi braucām Open 2WD klasē kur cīnījāmies ar vēl sešiem līdzīgi sagatavotiem BMW.

Pierakstot ātrumposmus bijām priecīgi par konfigurāciju – ceļi bija tehniski, ar ātriem roteriem, tieši tā lai var forši pabraukt. Tā kā Open klašu automašīnas minirallijā startē dalībnieku saraksta beigās (mums – 132. starta numurs), pirmais ātrumposms mums iesākās ar nelielu šoku, ieraugot ceļa segumu – pēc iepriekšējās dienas spēcīgā lietus, ceļi bija mīksti un jau pirmajā aplī bija ļoti dziļas špūres. 

Otrajā aplī rises bija vēl dziļākas, taču uz to laiku biju apradis ar to kā šādos apstākļos jābrauc un jau ar nelielu pieredzi varēju pārliecinoši šļūkt uz vēdera. Šī tiešām bija jauna pieredze, pa šādu segumu nebiju iepriekš braucis ne kā pilots, ne kā stūrmanis, tāpēc pagāja kāds laiks līdz sapratu kā šeit pareizi un ātri braukt.

Foto: Dace Janova, 4rati

Kopumā gan jāsaka ka šo ralliju veicām visai piesardzīgi, jo šī bija pirmā sacensība ar konkrēto auto. Automašīna bija sagatavota lieliski, par ko paldies manam mehāniķim Bruno – sacensībās pamanījāmies tikai vienu aizmugurējo plauktu salocīt, viss pārējais izturēja godam. Kā zinādami, bijām uzlikuši biezus grīdas aizsargus kas šeit tiešām noderēja. Arī Kārlis stūrmaņa lomu izpildīja perfekti – stenogramma bija ideāla un viņš to nolasīja kā dzejoli latviešu valodas stundā uz 10 ballēm.

Sacensību noslēgumā savā klasē ierindojāmies ceturtajā vietā – lai arī ātrumposmu laiki mums pamatā bija labāko trijniekā, pirmajos divos ātrumposmos izsitām sešus ātruma slāpētājus, kas kopā deva papildus minūti sodos un izmeta mūs ārpus labāko trijnieka. Tas nozīmē vien to ka jātrenējas vēl precīzāk veikt roterus, jo šeit braukšana ar klasisko piedziņu ir būtiski atšķirīga no priekšpiedziņas, ar kuru roterus jau biju kaut cik apguvis.

Rallijs kopumā man ļoti patika, vienīgi žēl ka nepaveicās ar laikapstākļiem kas bija sabojājuši ceļa segumu – startējot šeit pagājušajā sezonā ceļi noturējās kopā daudz labāk un špūres bija mazākas. Labprāt gribētu redzēt arī pamainītu starta secību kādā no posmiem, lai tiem kas vienmēr startē beigu galā ir iespēja pabraukt pa nedaudz labāku segumu.

Ja individuālajā ieskaitē šoreiz dēļ sodiem nedaudz nepaveicās, tad komandu ieskaitē gan visu sakārtojām – mūsu jaunizveidotajai komandai Petrolheads racing team izdevās izcīnīt pirmo vietu! Bez mums komandā startē arī Madars Dīriņš / Gints Lasmanis un Roberts Pudulis / Kristaps Bērziņš, paldies viņiem par ātro braukšanu kas mums summā ļāva izcīnīt uzvaru.

Šeit video ar to kā man gāja noslēdzošajā ātrumposmā, SS6:

Debijas sacensības veiksmīgi aizvadītas, tagad skatoties kalendārā kā nākamie posmi iezīmējas minirallijs Vecpiebalgā un, protams, rallijs Cēsīs. Vēl redzēsim vai izdosies startēt abos no tiem.

Ceru ka tuvākajā laikā izveidosim sociālo tīklu kontus mūsu Petrolheads racing team komandai, lai vieglāk sekot mūsu ekipāžu aktualitātēm. Līdz tam, par maniem startiem šad tad ko nopublicēju personīgajā Facebook vai Instagram kontā, kā arī sacensību video klipus lieku savā YouTube kontā (https://www.youtube.com/user/marciss19/videos).