Minirallijs Gulbis 2022 – Atis Gromovs / Kristers Blūms

Titulbilde: Dace Janova, 4rati

Teksts: Atis Gromovs, ekipāžas pilots

Pagājušajā nedēļas nogalē vasaras ralliju sezonu atklājām minirallijā Gulbis 2022, Gulbenes novadā. Ja iepriekšējos trīs gadus tepat esmu startējis ar aizmugures piedziņas ielas automašīnu, tad šogad sacensībās startēju ar ziemā iegādātu pilnpiedziņas Mitsubishi Lancer Evolution X, kas sagatavots atbilstoši N4 grupas tehniskajiem noteikumiem. Sacensībās startējām Open 4WD klasē, kurā brauc visas pilnpiedziņas ar drošības karkasiem – te šoreiz kopā bijām deviņas ekipāžas.

Automašīna gadus desmit atpakaļ ir būvēta ASRT komandā, startiem N4 klasē. Te ir arī visas klasiskās N4 komponentes – Reiger amortizatori, kulaciņu tipa ātrumkārba, MoTeC vadības bloks un jauda ap 300zs.

Kā jau pirmajās sacensībās ar sporta automašīnu, sākumā mums abiem ar stūrmani Kristeru Blūmu bija nedaudz jāaprod kā ir braukt pilnā drošības ekipējumā, un kā vispār auto trasē uzvedas. Pa ziemu bija diezgan intensīvi pabraukti treniņi virtuālajos simulatoros, taču ar Mitsubishi pirms sacensībām biju aizvadījis vien dažus treniņus, tāpēc pirmajos ātrumposmos vēl nebiju apradis ar mašīnu un braucu piesardzīgi.

Par ātrumposmiem runājot, Gulbenes ceļi tiešām bija interesanti, vienīgi laikapstākļu dēļ galīgi nepaveicās ar segumu – jo sevišķi otrajā aplī ceļi bija tā izbraukti kā vēl nebiju redzējis nevienās minirallija sacensībās. Neraugoties uz to, bija prieks ka ātrumposmi priekš minirallija bija pietiekami ātri, lai nav tikai ripināšanās pa trasi. Šobrīd vēl braucam pēc izsniegtās (Kārļa Nebara sastādītās) stenogrammas, jo pie tās ir pierasts un viss tur šķiet saprotams. Ar lasīšanu Kristeram arī ar katru ātrumposmu gāja arvien labāk, kopumā ar to nekādu lielu problēmu nebija.

Lai arī iesākām mierīgi un Open klašu mašīnas startē saraksta pašās beigās (mums – 125. starta numurs) kad ceļi jau vairs nav ideālā stāvoklī, ar rezultātu esam ļoti apmierināti, jo klasē izcīnīta otrā vieta, un absolūtajā ieskaitē ceturtā. Protams, zinu ka ātrumā vēl ļoti daudz var pielikt, šis tomēr bija pirmais rallijs ar šo automašīnu un nekādus brīnumus rādīt nebija plānos.

Jāatzīst, ka pārsēšanās no aizmugures piedziņas uz pilnpiedziņu bija vieglāka nekā biju gaidījis. Lai arī gatavošanās sacensībām ir nogurdinoša, jo auto sagatavošanu lielākoties veicu pats, paralēli vadot arī savu uzņēmumu, rallija dienā un arī pēc rallija ir liels gandarījums par paveikto. Vēlos izmantot iespēju un pateikties arī ekipāžas atbalstītājam Marekam, kas šogad mums palīdz ar degvielas izmaksu nosegšanu.

Foto: RallyEmotions

Runājot par tuvākajiem plāniem – šovasar kopā ar vecāko dēlu braucam autosprintos ar ielas BMW, bet Mitsubishi trasē nākamreiz būs redzams jūlijā, kad startēsim Vecpiebalgas minirallijā.

Noslēgumā, šeit arī viens onboard video no aizvadītajām sacensībām: