Rallijs Cēsis 2022 – Andris Vovers / Aldis Hanzens

Titulbilde: reinisfoto.net

Teksts: Andris Vovers, ekipāžas pilots

Pagājušajā nedēļas nogalē, pēc divu gadu pārtraukuma, kopā ar stūrmani Aldi Hanzenu atgriezāmies rallijsprinta trasē, startējot Rallijā Cēsis 2022. Rallijsprintā braucām RK9 ieskaitē, kur startē vienas ass piedziņas automašīnas ar dzinēja tilpumu līdz trīs litriem.

Sacensībās startēju ar BMW, kas dzīvi sācis kā dīzelis, bet tagad ieguvis M50B28 motoru, kas atjaunots pie S-ART Edgara. Dzinēja tilpums ir 2.8 litri, jauda ap 250zs un tam ir 300NM griezes moments. Lai šos parametrus iegūtu, ir uzstādīts VEMS programmējamais vadības bloks, braucam ar E85 degvielu. Papildu tam, lai dzinēju nodzesētu ir uzstādīts arī Nitram radiators. Transmisija standarta ZF ātrumkārba ar sinhronizatoriem, bloķējošais reduktors ar 4.45 galveno pāri, Plaza amortizatori un standarta bremžu suporti ar CL bremžu klučiem. 

Kopumā var teikt ka auto ir konstruktors, kas sastāv no labākajiem (vai atbilstošākajiem) BMW mezgliem visu modeļu spektrā, no 3. līdz pat 7. sērijai. Kā piemēram, auto diski ir Style 3, kādi nākuši tikai 7. sērijas BMW un kurus savulaik iegādājos cik vien bija pieejami, jo tiem ir sacensībām atbilstošs iznesums un praksē tie sevi pierādījuši kā ļoti izturīgi. Pēc 2019. gada rallijsprinta sezonas automašīna tika pinlnībā izjaukta un iepriekšējo divu gadu laikā salikta atpakaļ no jauna.

No 2008. gada līdz pat 2019. gadam biju katru gadu dzīvojis no vienām sacensībām uz nākošajām, sākot no autosprintiem līdz rallijsprintam – pa šo laiku bija uzkrājies kārtīgs nogurums un gribējās izkāpt no šīs rutīnas. Tad nu pēc 2019. gada sezonas pamazām sāku jaukt BMW, kas beigās izvērtās par pilnīgu auto izjaukšanu, ieskaitot dzinēju. Pēc visa salikšanas kopā ir pagājuši divi gadi un esam atpakaļ. Cēsu rallijs mūsu ekipāžai bija kā svētki – man pēc šī divu gadu pārtraukuma, bet stūrmanim Aldim Hanzenam tādēļ, ka šis bija viņa 55. rallijs!

Mārim Milleram un viņa komandai izdevies noorganizēt ļoti baudāmu pasākumu gan skatītājiem, gan arī sportistiem. Bija prieks trases malā redzēt tik daudz skatītāju! Arī paši ātrumposmi mums ļoti patika, te ātrai braukšanai noteikti bija nepieciešama precīza stenogramma. Runājot par mūsu sniegumu, varu teikt ka nobraucām stabili, tomēr esmu pārleicināts ka varētu braukt arī ātrāk. Nākamajos posmos noteikti mēģināsim pakāpeniski celt savu tempu.

Ja sacensību nedēļas nogalē mums viss gāja aptuveni pēc plāna, to pašu nevar teikt par auto sagatavošanas procesu. Uzskatāms piemērs – dienu pirms dzinēja regulēšanas auto joprojām bija bez tehniskās apskates un ar nepiebrauktu dzinēju. Visas iepriekšējās dienas bija pagājušas lai automašīnu pamazām saliktu kopā braucamā stāvoklī. Tad nu ar tādu pusfabrikātu arī devos uz tehnisko apskati, lai tiktu pie kāda divnieka, bet izvairītos no trijniekiem, lai vakarā varu piebraukt dzinēju un no rīta jaudas stendā saregulēt. Tiktāl viss gāja pēc plāna – divniekus tehniskajā apskatē saņēmu pienācīgi. Ar piebraukšanu gan tik gludi vairs negāja, jo uz ceļa izleca buks un automašīnas priekša atkal atgriezās pusizjauktā stāvoklī. Veiksmīgā kārtā, braucienu  varēju turpināt, lai gan vairs tikai ar vienu lukturi priekšā. Vēlāk, nedaudz pēc pusnakts, braucot cauri Vecumniekiem, pamodināju kādu ceļu policijas ekipāžu, kas visā bija ļoti ieinteresēta – kas es tāds esmu, no kurienes uz kurieni braucu, kādēļ automašīna sasista un vispār auto tik skaļš, vai tāds vispār var dabūt tehnisko apskati. Paskaidroju apstākļus kas mani līdz šejienei bija noveduši un šķīrāmies ar solījumu, ka braucu klusi un pa taisno uz mājām.

Atgriežoties Cēsīs – sacensības noslēdzām pirmajā vietā RK9 ieskaitē un otrajā vietā absolūtajā rallijsprinta ieskaitē. Skatoties rezultātu tabulā, par ieņemtajām vietām noteikti nevar sūdzēties, bet tai pašā laikā esmu drošs ka vēl esam tikai ceļā uz savu labāko sportisko formu, kā arī automašīnai jau ir ieskicējušies nākamie darāmie darbi, lai tā kļūtu vēl ātrāka.

Šeit arī onboard video no SS6 – šī bija pirmā reize konkrētajā ātrumposmā, domāju labākais no mums šajā Cēsu rallijā:

Runājot par tuvākajiem sacensību plāniem, nākamās sacensības būs minirallijs Ropaži, kur stūrmaņa lomā iejutīsies mana sieva, bet pēc tam apmeklēsim Vecpils rallijsprintu. Iespējams izbrauksim arī autosprinta posmu Līvos.

Nedaudz vairāk maniem un Alda jaunumiem autosportā var uzzināt sociālajos tīklos – manos Facebook un YouTube kontos, kā arī Alda Facebook kontā.