Rally Sarma 2022 – Arnis Alksnis / Kaspars Zuģickis

Titulbilde: Rinalds Jasinskis

Pagājušo nedēļas nogali pavadījām Gulbenē, pirmajā Latvijas rallija, rallijsprinta un vēsturiskā rallija posmā. Par to ka šīs sacensības vispār varēja notikt esam patīkami pārsteigti – vēl nedēļu pirms tām laikapstākļi Rīgā absolūti neliecināja par to ka Latvijā varētu notikt kārtīgs ziemas rallijs.

Foto: Gatis Samučonoks

Rally Sarma startējām rallijsprinta un vēsturiskā rallija ieskaitēs – vēsturisko auto ieskaite ir automašīnām, kuras ražotas līdz 1997. gadam un ir atbilstošas tam laika periodam. Ja starptautiskajās sacensībās šādās klasēs automašīnām jābūt ar FIA vēsturisko automašīnu sporta tehnisko pasi, tad Latvijā pagaidām noteikumi ir nedaudz brīvāki. Rallijsprintā bijām klasē ar dzinēja tilpumu līdz trīs litriem un vienas ass piedziņu, bet vēsturiskajā rallijā startējām lielajā klasē, kur iet visi auto ar dzinēja tilpumu virs diviem litriem, tai skaitā pilnpiedziņas automašīnas.

Šī mums bija debijas sacensība ar dzelteno BMW. Automašīna iegādāta pirms diviem gadiem, taču tā kā iepriekš tā bija startējusi rallijkrosā, te bija ļoti daudz lietu ko uzlabot un atjaunot, nemaz nerunājot par virsbūves taisnošanas darbiem pēc rallijkrosa kaujām. Atbilstoši klasikas kausa noteikumiem, startējam ar 3.0 litru dzinēju kam ir 250 ZS jauda un 330 NM griezes moments. Bremzes un ātrumkārba automašīnai vēl aizvien ir standarta, taču ir skaidrs ka ar steigu būs jādomā par kulaciņu tipa ātrumkārbu – Gulbenes ātrumposmos sapratu ka braukt ar sinhronizatoru ātrumkārbu man nepatīk un arī tās kulise nav lieliska, vairākkārt no otrā ātruma sanāca ielikt piektajā.

Foto: Jānis Klāks

Šī mums ar Kasparu nebija pirmā reize Sarmas rallijā, taču šoreiz vēlējāmies nostartēt daudz labāk – 2017. gadā diemžēl sacensības beidzās ar kūleni.

Pierakstu laikā nekādu problēmu nebija, pat neraugoties uz to ka pēdējā laikā nebija aizvadītas ne sacensības ne stenogrammas treniņi. Satraucāmies tikai par laikapstākļiem un cerējām ka sacensību dienā nepaliks siltāks.

Ātrumposmi bija lieliski, vienīgi sacensību otrajā aplī brīžam ar mašīnas grīdu sanāca šļūkt pa zemi, jo bija izdzītas padziļas špūres. Protams, vienmēr jau gribētos lai sacensības ir vēl garākas, bet jāpriecājas ka tās vispār varēja notikt un ka laikapstākļi bija ziemas sezonai atbilstoši. Kopumā gan varu teikt ka viss bija fantastiski!

Foto: Fotoradius.lt

Arī rezultāts mums šoreiz daudz labāks kā iepriekšējā Rally Sarma – rallijsprintā izcīnīta trešā vieta klasē, bet vēsturisko auto ieskaitē palikām ceturtie. Bija milzīgs prieks atkal startēt ar klasiskās piedziņas automašīnu, lai arī temps vēl neapšaubāmi ir jākāpina, izbaudīt sacensības bija iespējams jau tagad. Pēc trim sezonām ar priekšpiedziņas automašīnu gan brīžam nācās nedaudz piedomāt par to kā pareizi jābrauc, bet ar visu sanāca tikt galā.

Nākamais starts mums plānots Rapla rallijā Igaunijā, bet šosezon kopumā galvenā prioritāte būs Latvijas rallijsprinta un vēsturiskā rallija sacensības.