Rallijkrosa pilots Jānis Baumanis debitēs rallija disciplīnā

Jau šajā svētdienā, 30. oktobrī, Rīgā, Biķernieku kompleksās sporta bāzes teritorijā norisināsies Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) Rallijsprinta 2022. gada kausa izcīņas sezonas noslēdzošais posms “Rallijsprints Latvija”, kura laikā savu debiju rallija disciplīnā pieredzēs latviešu rallijkrosa pilots, 2022. gada Eiropas vicečempions rallijkrosā “RX1” klasē Jānis Baumanis.

Jānis Baumanis debitēs uzreiz jaudīgākajā ieskaites klasē “Absolūtā ieskaite”, startējot ar Elvisam Hermanim sagatavotu “Škoda Fabia Proto” automašīnu, pašam Hermanim pildot stūrmaņa pienākumus. Starp Baumaņa ieskaites klases konkurentiem atrodami arī tādi rallija disciplīnā pieredzējuši piloti kā Ivars Vasaraudzis (“Škoda Fabia Proto”), kurš tādējādi atzīmēs savu 50. dzimšanas dienu, Latvijas Automobiļu federācijas prezidents Raimonds Kisiels (“Škoda Fabia R5”), FIA Eiropas rallija čempionāta dalībnieks Mārtiņš Sesks (“Škoda Fabia R4”),  un zviedru autosportists Karl Peder Nordstrand (“Škoda Fabia Rally2”).

Foto: Tom Banks

“Šī nebūs pirmā reize, kad apsvēru iespēju startēt rallijā – un tomēr šī būs pirmā reize, kad visi kauliņi sakrituši tā, ka tiešām varēšu sēsties pie rallija auto stūres un startēt ātrumposmos.

Lai gan šis nebūs klasisks grunts seguma rallijs ar ātri tuvojošiem kokiem, bet labi zināmā Biķernieku trase, visi citi rallija elementi būs klātesoši – galvenais no kuriem stūrmanis, kurš lasīs stenogrammu. Teikšu godīgi, īsti pat nezinu ko sagaidīt un kā tas būs, ka kāds visu laiku lasa priekšā, kur jābrauc.

Ar šādu Škoda Fabia Proto automašīnu līdz šim neesmu braucis, un sacensību riepas man būs pilnīgi nezināmas. Ņemot vērā, ka piedāvājumu startēt rallijsprintā saņēmu faktiski pēdējā brīdī, arī sagatavošanās treniņi mums nav paredzēti. Visu šo iemeslu kopsummā sagaidu ļoti saistošu svētdienu, kurā gūt daudz jaunu zināšanu, emociju, un arī atmiņu, bet galvenais – gūt prieku, ko sniedz startēšana ar sporta automašīnu sacensībās! Tiekamies Biķerniekos,” tā pirms debijas izsakās Jānis Baumanis.

Ne mazāk spraigas cīņas paredzamas arī “RK8” un “RK9” ieskaites klasēs, kurās vēl jānoskaidro ātrākie autosportisti sezonas kopvērtējumā. Tā, “RK8” ieskaites klasē par uzvaru cīnīsies kopumā astoņas ekipāžas – arī līdzšinējie sezonas līderi Vigo Rubenis (“Subaru Impreza”), Intars Rezakovs (“Subaru Impreza”), Mareks Švarcs-Švampāns (“Subaru Impreza”) un Iļja Zakmans (“Mitsubishi Lancer Evo”), kuriem visiem pastāv teorētiskas iespējas kļūt par Rallijsprinta kausa ieguvēju.

“RK9” ieskaites klasē par uzvaru “Rallijsprints Latvija” sacentīsies trīspadsmit ekipāžas, ļaujot noskaidrot arī uzvarētāju sezonas kopvērtējumā. Galvenā uzmanība būs vērsta uz Arni Alksni (“BMW”), beļģu pilotu Thomas Martens (“Renault Clio”) un Andri Voveru (“BMW 325”) – šo trīs pilotu ekipāžas šķir vien divi kopvērtējuma punkti. Tāpat šajā ieskaites klasē startēs vēl divas ārvalstu ekipāžas – Santino Rossi / Ezequiel Francisco Queralt (“Ford Fiesta Rally4”) no Argentīnas un Rokas Kvedaras (“Ford Fiesta R2”) no Lietuvas.

Martins Sesks at FIA European Rally Championship in Fafe,Portugal on 13th March 2022 // @World / Red Bull Content Pool

“Rallijsprints Latvija” starts paredzēts svētdien, 30. oktobrī, plkst. 10.30, bet pirmais ātrumposms “SS1 Sports Racing Technologies 1” jau plkst. 10.43. Tikmēr sacensību izšķirošais pārbaudījums “SS7 www.buy-solutions.com – Power Stage” sāksies plkst. 14.28, pēc kura norises sekos arī apbalvošanas ceremonija. Atgādināsim, ka dalībniekiem paredzēti kopumā septiņi ātrumposmi, ar sportisko distanci 61,75 km garumā.

“Rallijsprints Latvija” apmeklētājiem norādām, ka sacensības “Biķernieku trasē” varēs vērot bez maksas, bet skatītāji, kuri vēlēsies papildu ērtības, sacensību ātrumposmus varēs vērot atrodoties “Biķernieku trases” tribīnē, kur ieejas biļetes cena paredzēta 6,00 eiro apmērā (bērniem līdz 11 gadu vecumam ieskaitot, ieeja tribīnē būs bez maksas).

“Rallijsprints Latvija” dalībnieku saraksts, kā arī rezultāti skatāmi interneta vietnē https://rallijs.eu/.

LAF Rallijsprinta 2022. gada kausa izcīņas kopvērtējums pieejams https://laf.lv/

Plašāka informācija par “Rallijsprints Latvija” atrodama interneta vietnē https://www.rallijs.eu/ un kausa izcīņas sociālo tīklu kontos Facebook /rallijs.eu un Instagram @rallijs.eu, kā arī “Rallijsprints Latvija” sociālo tīklu kontā Facebook /RallijsprintsLatvija.

“Rallijsprints Latvija” norisi atbalsta “Green Motors Škoda”, “Sports Racing Technologies”, “Biķernieku trase”, “www.buy-solutions.com”, “Blast.lv”, “Red Bull” un “Hydroscand”. 2022. gada LAF Rallijsprinta kausa izcīņas sezonas noslēdzošo ceturto posmu “Rallijsprints Latvija” rīko “Rally Latvia” sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju.

“Rallijsprints Latvija 2022” norises grafiks:
Svētdiena, 30. oktobris
10.30 Starts (Servisa parks, Biķernieku trase)
SS1 10.43 7,77 km Sports Racing Technologies 1
SS2 10.56 7,77 km Sports Racing Technologies 2
   Servisa parks (Biķernieku trase)
SS3 11.54 7,77 km Biķernieku trase 1
SS4 12.07 7,77 km Biķernieku trase 2
   Servisa parks (Biķernieku trase)
SS5 13.13 8,00 km Green Motors – Škoda 1
SS6 13.26 8,00 km Green Motors – Škoda 2
   Servisa parks (Biķernieku trase)
SS7 14.28 14,67 km www.buy-solutions.com – Power Stage
16.35 Apbalvošana (Biķernieku trase)

LAF Rallijsprinta 2022. gada kausa izcīņas sezonas kalendārs:
1. posms 12. februāris Rally Sarma
2. posms 6. augusts Rally Cēsis
3. posms 18. septembris Rallijsprints Vecpils
4. posms 30. oktobris Rallijsprints Latvija

###

Plašāka informācija: Jānis Unbedahts, RA EVENTS, +371 26557801, janis@raevents.lv